خانه پرسش و پاسخ

سلام.من درختان پسته۸ساله کله قوچی داشتم تنه بر کردم برای تعقیر پیوند.۳۰کیلواوره فسفات دادم ولی خیلی رشدشان کمه بعضی هاشو

سلام.من درختان پسته۸ساله کله قوچی داشتم تنه بر کردم برای تعقیر پیوند.۳۰کیلواوره فسفات دادم ولی خیلی رشدشان کمه بعضی هاشون تازه روی تنه تنده زده.به نظرتون چه کودی بدم که رشد فوق العاده بزنه شاخهاش درشد بشه به پیوند برسه.کودشیمیایی سفید اوره یا مایع مرغی چطوره؟؟هیومیک هم دارم عکس آزمایش خاک هم میفرستم که راحتر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم نظربدن شوری خاک چقدره وآیاسدیمی هستش یا...
سید کاوه حسینی
قبل 12 روز
مرتضی ابراهیمی
کارشناس
قبل 12 روز
با سلام بافت خاکتون سنگینه که در توسعه ریشه توسط درخت تاثیر منفی داره درصد ماده آلی خیلی پایین حتما از کود های دامی پوسیده و هیومیک اسید استفاده کنید فسفر خاک پایین حتما از کودهای فسفر بالا استفاده کنید آهک خاک بالا که باعث قلیایی شدن خاک شده سدیم خاک بالا که بایستی از اصلاح کننده ها مثل گچ کشاورزی و گوگرد کشاورزی به همراه باکتری های اکسید کننده اوون مثل تیوباسیلوس استفاده کنید از کودهای نیتروژن دار هم برای رشد استفاده کنید در کل جذب مواد غذایی در خاک شما با مشکل مواجه هست که حتما بایستی نسبت به اصلاح خاک اقدام کنید
سید کاوه حسینی
قبل 11 روز
ببخشید شوری سدیمی خاکم خیلی بالاس منظور خیلی بده؟ اصلا چجوری نوع ومیزان شوری سنجش میشه
سید کاوه حسینی
قبل 11 روز
آن پی استارتر ریحان سبز خوبه برای این خاک من؟؟؟
یاسمین ایرندگانی
کارشناس
قبل 12 روز
سلام، ببینید شوری خاکتون برای پسته خوبه هزار و خوردیه، اما Na زیاده ضد شوری میتونین استفاده کنین. میتونید آمینواسید و اسیدهیومیک بدین که ماده آلی خاکتون که اینجا چیزی نشون نمیده تامین بشه. باز دوستان هم راهنمایی کنند.
احمد جعفری
کارشناس
قبل 12 روز
سلام برای رشد بهتر تا برسن به پیوند کود اوره موقع آبیاری داده شود.
احمد جعفری
کارشناس
قبل 12 روز
تا تیر ماه پیوند زده شود.
اخرین پرسش ها
-
اخرین مقالات
-